Traktorių kuro siurblių remontas ir dažniausiai pasitaikančios problemos

Aukšto slėgio kuro siurblio paskirtis tiekti kurą į karbiuratorių. Tokio tipo kuro siurbliai yra naudojami traktoriuose, ekskavatoriuose, ratiniuose krautuvuose. Kuro siurblį galima įsigyti naują, naudotą ar restauruoti jau turimą. Patys populiariausi šiandieninėje rinkoje yra Bosch, John Deere, Cummins, Lucas / Delphi, Stanadyne gamintojų sukurti aukšto slėgio kuro siurbliai.

Kuro siurbliai pradėti naudoti jau nuo ankstyvųjų 1900-ųjų, iki tol kuras buvo tiekiamas į karbiuratorių gravitacijos pagalba, o ne kuro siurblio pagalba. Pradėjus naudoti kuro siurblius bei siekiant visą procesą padaryti saugesniu, kuro bakai buvo perkelti toliau nuo variklio. Dėl šios priežasties buvo pradėti naudoti mechaniniai kuro siurbliai.

Kokia yra aukšto slėgio kuro siurblio paskirtis ir kaip jis veikia?

Aukšto slėgio kuro siurblys iš bako ištraukia kurą per žemo slėgio jungtį. Kuro siurblys susideda iš vieno ar dviejų aukšto slėgio elementų, kurių kiekvienas yra integruotas į korpusą su savo paskirstymo velenu. Siurblio paskirstymo velenas varomas diržais, grandinėmis arba krumpliaračiais. Tam kad būtų sukurtas reikalingas aukštas slėgis, siurblio stūmokliai juda aukštyn ir žemyn. Kuras tiekiamas pagal poreikį, naudojant integruotą krumpliaratį arba elektrinį kuro siurblį. Tuo tarpu variklio valdymo blokas leidžia pristatyti reikiamą kiekį degalų. Elektrinio siurblio vožtuvo naudojimas pagerina aukšto slėgio siurblio pripildymą. Nebereikalingi degalai atgal į baką patenka per kitą žemo slėgio jungtį.

Kas gali nutikti kuro siurbliui ir kaip spręsti problemas?

Įvairūs aukšto slėgio kuro siurblių gedimai yra dažnai pasitaikančios problemos, su kuriomis susiduriame šiandieniniame pasaulyje. Traktorių kuro siurblių remontas sukelia daug nepatogumų vartotojui. Laikui bėgant senesnės technologijos kuro siurbliai su plieniniais rezervuarais gali pradėti rūdyti, o šiuolaikiškose modernesnėse cisternose plastikas gali pradėti irti. Šiems procesams prasidėjus atsiranda terpės, leidžiančios šiukšlėms patekti į kuro siurblį. Tai lemia kuro siurblio nusidėvėjimą. Jei purvas ir šiukšlės patenka į kuro baką, jos yra gabenamos tiesiai į kuro siurblį, kas lemia prastesnį variklio darbą. Vienas iš pagrindinių problemos sprendimo būdų – kuro siurblio techninė priežiūra. Tai gera praktika siekiant išvengti galimų gedimų, bei užtikrinti ilgalaikį ir kokybišką technikos veikimo laiką.