Perkins variklis – 6 pagrindiniai gedimo požymiai

Perkins variklis yra tvirtas ir patikimas tačiau jam privaloma nuolatinė priežiūra ir dėmesys. Nuolatinės nuodugnios variklio patikros, padės išsiaiškinti galimas problemas ir gedimus. Jei jau naudojate šio gamintojo variklį, greičiausiai žinote, kad variklis praneš iš anksto pats, jei kažkas yra negerai.

„Perkins Engines“ yra dukterinė „Caterpillar Inc“ įmonė įsikūrusi 1932 metais Didžiojoje Britanijoje. Tai dyzelinių variklių gamintoja, kuri specializuojasi žemės ūkio, statybų, medžiagų tvarkymo, elektros energijos gamybos ir pramonės srityse. Per ilgus darbo metus metus „Perkins“ išplėtė savo variklių asortimentą ir gamina tūkstančius skirtingų dyzelinių ir benzininių variklių modelių. Pati kompanija deklaruoja esmines variklių gedimo ir gedimų identifikavimo priežastis, kad vartotojui būtų kuo paprasčiau atpažinti problemą ir ją sparčiai išspręsti.

Pavyzdžiui, variklis gali pasižymėti didesniu nei įprastai išmetamų dūmų kiekiu, dūmai gali būti mėlyni, padidėjusios degalų sąnaudos ar neįprastas variklio keliamas garsas. Vietinis Perkins variklių partneris visada gali padėti atlikti techninės analizės patikrinimus, variklio sureguliavimą ar techninę priežiūrą. Apžiūros atveju, Perkins variklis gali būti keičiamas į naują ar restauruotajamas. Naudoti Perkins varikliai taip pat dažnai pastebimi rinkoje, tokiu atveju svarbu atkreipti dėmesį į suteikiamą garantiją.

Perkins variklis. Kokios yra pagrindinės variklio problemos ir galimos to priežastys?

1. Pernelyg didelis juodos spalvos išmetamasis dūmas, gali imponuoti apie per didelę variklio apkrovą, veikimą per aukšta pavara, nešvarų oro siurblį.
2. Padidėjęs degalų suvartojimas, gali imponuoti apie netinkamai veikiančius kuro purkštukus, sutrikusį turbokompresorių, nešvarų oro siurblį, galimą kuro nuotekį.
3. Mėlynos spalvos išmetamasis dūmas, gali imponuoti apie susidėvėjusią turbokompresoriaus tarpinę, nusidėvėjusius variklio žiedus arba vožtuvus, per ilgas variklio darbo valandas.
4. Baltos spalvos išmetamasis dūmas, gali imponuoti apie įtrūksią variklio galvą, nesandarią variklio galvos tarpinę, neteisingai užvestą variklį, susidėvėjusius kuro purkštukus.
5. Padidėjęs tepalų suvartojimas, gali imponuoti apie susidėvėjusius arba nulūžusius variklio žiedus, susidėvėjusias turbokompresoriaus tarpines, nusidėvėjusius vožtuvų kreiptuvus, per ilgas variklio darbo valandas.
6. Neįprasti garsai iš variklio, gali imponuoti apie netinkamai veikiančius kuro purkštukus, turbokompresoriaus darbo sutrikimą, nusidėvėjusį stūmoklį, susidėvėjusius pagrindinius guolius.

Šiandieninėje rinkoje egzistuoja įvairus „Perkins“ variklių asortimentas, galima restauruoti turimą, įsigyti visiškai naują arba jau naudotą „Perkins“  variklį. Tinkamai prižiūrint „Perkins“  varikliai tarnaus ilgus metus.